top of page

O mně

Přestože patřím do generace Y, s počítačem se setkávám už od malička (jako malý jsem jezdil k dědečkovi do Prahy hrávat hry na osmibitu :-) ). První PC jsme doma měli už v roce 1995. Z hlediska marketingové mluvy se považuji za early adoptera, zajímám se obecně o technologie a s mnohými jsem pracoval ještě před jejich masovým rozšířením.

K datové analytice jsem se dostal přes studium, kdy jsem na Vysoké škole ekonomické po absolvování magisterského studia na Katedře systémové analýzy přešel na Katedru informačního a znalostního inženýrství, kde jsem vystudoval doktorské studium. Na této katedře je data mining jedním z hlavních předmětů zájmu a pracuje zde několik uznávaných odborníků, se kterými spolupracuji, jako je např. prof. Berka, autor první české monografie o data miningu či prof. Rauch, významný přispěvatel k teoretické koncepci metody GUHA.

Mezi mé zájmy patří rodina, cestování (můžete se podívat na můj skromný cestovatelský blog), auta a organizace či spoluorganizace různých činností pro přátele.

Můj starší blog na stránkách Živě.

Vzdělání

Profesní oblasti zájmu

GUHA asociační pravidla

Pravidla s bohatší syntaxí oproti klasickým implementacím asociačních pravidel, více na https://lispminer.vse.cz/

2008 - 2015 (doktorské studium)

Vysoká škola ekonomická v Praze

Obor Aplikovaná informatika

Platformy pro data mining

Jak klasické data miningové systémy jako RapidMiner, SAS Enterprise Miner, IBM SPSS Modeller, tak cloudové platformy (BigML, MSAzure ML Studio a další)

Komparabilita data miningu a business intelligence

Předmět disertační práce, nástroj OLAP Recommeder (https://connect-dev.lmcloud.vse.cz/Recommender/)

2006 - 2008 (magisterské studium)

Vysoká škola ekonomická v Praze

Obor Informační management

2002 - 2006 (bakalářské studium)

Vysoká škola ekonomická v Praze

Obor Informatika

bottom of page